Mesudiyeli Temel Başalan Grup Başkan Vekili Seçildi

Mesudiye’nin yetiştirdiği başarılı siyasetçilerden biri olan Av. Temel Başalan İstanbul siyasetinde başarılı çalışmaları ile Mesudiyeli hemşerilerini en iyi şekilde temsil ediyor. AK Partide yaptığı siyasetin karşılığında güzel hizmetler yapan Başalan son başarısını İstanbul Büyük Şehir Belediye meclisinde gösterdi.

Yorum (0)     Bu haber 68440 kez okundu
12.04.2016 09:47:45

İstanbul’da avukatlık mesleğinin yanı sıra siyasette de  başarılı bir çizgi çizen Temel Başalan, 2014 yerel seçimlerinde Eyüp belediye başkan aday adayı olmuş, fakat aday gösterilmeyince Kağıthane Belediyesi meclis üyeliğine seçilerek  Kağıthane’yi İBB meclisinde de temsil ediyordu.

 İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin Nisan 2016 ayı oturumunda yapılan encümen ve başkan vekilliği seçimlerinde aday olarak, AK Parti gurubu adına meclis başkan vekili seçildi.  Av. Temel Başalan Ordu’nun Büyük Şehir olmasında büyük çaba göstermiş ve Ordu için birçok siyasi hizmetlerde emeği bulunmaktadır. Ordu ilini en iyi şekilde temsil etmeye de devam eden Başalan, İstanbul’da bulunan Ordulular için bütün gayretli çalışmalarının karşılığı olarak Ordulu vatandaşlar da kendisini gelecek seçimlerde ya Belediye başkanı, ya da milletvekili olarak görmek istiyorlar.

 

BAŞARILI SİYASETÇİ BAŞALAN’I KİMDİR?

 Temel Başalan, 5 Temmuz 1971 yılında Mesudiye’de  (Çaltepe Mahallesi) dünyaya geldi. Eğitim hayatına Mesudiye’de başlayan Temel Başalan; orta ve lise eğitimini Ordu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel Başalan, öğrenim hayatından sonra siyasete  yöneldi. Temel Başalan, 2004-2009 yıllarında Kâğıthane ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği ve Kâğıthane Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde başkan yardımcılığının yanı sıra encümen başkanlığı, hukuk ve imar komisyon başkanlığı yaptı. Temel Başalan, 2006 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 2008 yılında Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 2009 yılında yapılan İl Kongresi’nden sonra da Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Temel Başalan; AK Partili belediye başkanları, ilçe başkanları ve akademisyenlerden kurulu komisyonlar marifetiyle, yerel yönetimlerde yaşanan mülkiyet sorunlarının tespiti ve bu sorunlara yasal çözüm önerilerinin getirilmesinde etkin rol oynadı. Birçok dernek ve vakıfta kurucu, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev alan Temel Başalan, halen Ordulular Birliği Hizmet Vakfı’nda ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen avukatlık mesleğinin yanı sıra Kağıthane Belediyesi meclis üyeliği görevini de sürdürüyor.

 Av. Temel Başalan’ı yeni görevlerinden dolayı tebrik ediyor,  siyasi ve özel yaşamlarında başarılarının devamını  diliyoruz.

 Bu haber 68440 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
7+7=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016