Mesudiyelilerden Birlik Çağrısı

Mesudiyeliler 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak büyük bir katılım ile Kısıklı Cumhurbaşkanlığı konutuna Demokrasi yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Yorum (0)     Bu haber 55105 kez okundu
04.08.2016 11:33:05

Mesudiye’nin önde gelen dernekleri; Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF) öncülüğünde Mesudiyeli Sanayici İş Adamları Ve Yöneticileri Derneği (MESİYAD), Mesudiyeliler Vakfı (MESVAK), Mesudiye Gündem Gazetesi ve Ordu Mesudiye Gazetesinin ortaklaşa yürüttüğü Demokrasi yürüyüşünde 1000’e yakın Mesudiyeli ile Kısıklı Cumhurbaşkanlığı konutuna Demokrasi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Demokrasi yürüyüşüne MESDEF Başkanı Av. Özlem Öztekin Vural, MESİYAD Başkanı Tuncay Sarıgül, MESVAK Başkanı Engin Aydoğan, Mesudiye Gündem Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Sedat Erdem, Ordu Mesudiye Gazetesi imtiyaz sahibi Sefai Uzunyurt çok sayıda dernek başkanı ve Mesudiyeliler katıldı.

Tüm derneklerin ortak imzasını taşıyan basın açıklamasını Mesudiyeliler adına MESVAK Başkan yardımcısı ve MESDEF Genel Sekreteri Ahmet Ali Şengönül gerçekleştirdi;

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen “darbe girişimi” kaygı ve üzüntü ile takip edilmiştir.

Milletimizin, ülkemizi yöneten iktidarın, tüm siyasi parti mensuplarının, sivil toplum kuruluşlarının kendilerini ifade etme özgürlüklerinin elinden alınacağı ve kişisel özgürlüklerin kısıtlanacağı darbe ortamları ülkemizde daha önceleri de acı şekilde tecrübe edilmiş, yaşanmış darbelerden karlı çıkanın asla halk ve devlet olmadığı görülmüştür.

Darbelerle, demokrasimizin kesintiye uğratılmak istendiği, bu durumun en başta ekonomik kalkınma, sanat, kültür ve siyaset gibi temel konularda gelişmemize engel olacağı, halkımızın ve devletimizin istikrarının bozulacağı ve bağımsızlığımızın elimizden alınacağı halkımız ve tüm kesimler tarafından bilinmektedir.

Bilgi, teknoloji ve inovasyon çağında, fiziksel-psikolojik şiddet unsurlarını kullanarak demokrasinin dayandığı temelleri yıkma çabasının, ülkemizde kaos ve iç savaş ortamı oluşturmak ve böylelikle vatan topraklarının dış mihraklarca paylaşılmasını sağlamak dışında hiç bir amaca hizmet edemeyeceği hepimizin malumudur.

Devlet içinde yapılanan paralel terör örgütü nedeniyle yaşadığımız bu zor günlerin, birlik ruhuyla aşılacağına ve demokrasilerde millet iradesinin üstüne çıkabilecek hiçbir güç olmadığına inanıyoruz.

Biz Türk Milleti olarak;

Ülkemizde çok darbeci gördük ama Meclisimize bomba atanı ilk kez gördük,

Çok hain gördük ama ordunun silahıyla kendi vatandaşına silah sıktığını, kendi askerini ve polisini şehit ettiğini ilk kez gördük.

Seçimle gelen siyasi iktidarlar, yalnızca seçimle değiştirilebilir. Bunun dışındaki darbe dâhil hiçbir yol, hangi sebeple olursa olsun meşru sayılamaz. Zira siyasi tercihler farketmeksizin “demokrasi” ortak paydamızdır ve özgür düşünceyi şiar edinen herkesçe vazgeçilmez nitelik taşımaktadır.

Bu gerekçelerle,

Türk Milleti olarak, demokrasinin yanındayız ve darbeyi asla kabul etmiyoruz.

Halkımızın birlik ve beraberliği ile Devletimizin Bağımsızlığının her şeyden daha fazla önem arz ettiği bugünlerde, tüm Halkımızın, ülkemizi, milletimizi, devletimizi ve Cumhuriyetimizi korumak adına göstermiş olduğu bu koruma refleksi, bizleri ülkesi işgal altındayken mücadeleden kaçan diğer milletlerden ayıran önemli bir özelliktir.

Söz konusu vatan olduğunda bir yumruk gibi birlik olmayı beceren milletimiz, bu özelliğini tarihler boyunca birçok kez sergilemiş ve hiçbir esarete boyun eğmemiştir. Bugün de halkımızın iradesine boyunduruk vurmak isteyen darbecilere, FETÖ Terör Örgütüne karşı tüm halkımızın birleşerek ortaya koymuş olduğu takdire şayan bu erdemli duruşu hep birlikte yaşamanın ve bu milletin bir ferdi olmanın mutluluğu, hayranlığı ve gururu içerisindeyiz.

Halkımız bu vakarlı duruşu gösterdiği müddetçe ülkemiz üzerinde emelleri olanlar asla başarılı olamayacak, ülkemiz ve bağımsızlığımız ilelebet payidar olacaktır.

Vatanımıza, milletimize ve her kesime gerekli olan demokrasiye sahip çıkan, milletçe ortak değerlerimizi koruma yönünde birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden tüm hemşerilerimize ve halkımıza şükranlarımızı sunarız.

Verdiğimiz asker, polis ve sivil tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifa temenni ediyoruz.Bu haber 55105 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
8+8=?
 


Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016