Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarında Mesudiyeli 3 Yazar

Ordu’da, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Ordu Karadeniz Kitap Fuarı”nın resmi açılış töreni yapıldı.

Yorum (0)     Bu haber 40636 kez okundu
24.10.2016 16:16:27

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Ordu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Altınordu Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenen “Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı”nın açılış töreni, Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM) salonunda gerçekleştirildi.

 Açılış törenine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yayınevi sahipleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Mesudiyeli 3 yazar Yekta Aydın, Yunus Arıkan ve Mithat Baş’da yazmış oldukları kitapları okuyucuları için imzalayacak.

 “Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı”nın açılış töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Kitap fuarları için vardır. Kitap fuarlarının açılması, gençlerimiz ve insanlarımızı kitap okumaya teşvik etmek içindir. Maalesef son dönemde teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte herkesin elinde cep telefonu, tablet vs. var. Gençlerimiz kitap okuyamaz hale geldiler. Sadece zorunlu oldukları hallerde ders çalışırken ya da ders kitaplarını okumak durumunda kalıyorlar. Onları da kitap okumak sanıyorlar. Bundan dolayı maalesef milletimizin kitap okumaya ihtiyacı olduğunu gösterecek bu tür çalışmaları yapmak zorunda kalıyoruz. Umarız bu kitap fuarı sayesinde ilimizdeki insanlar çok daha fazla kitap okur. Yayınlanan kitapların yazarlarına değer verir, arkasındaki emeği görür, bizde geleceğe ümitle bakarız” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve protokol mensupları tarafından “Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı”nın kurdele kesimi yapılarak, resmi açılış gerçekleştirildi.Bu haber 40636 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
8+8=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016