Mesudiye’de beceriksiz HAYIR’cılar İsa Gül’e fatura kesiyor…

Yorum (0)     Bu haber 106051 kez okundu
28.05.2017 10:48:28
Kaç gündür Mesudiye ilçemizin maruz kaldığı olayı Türkiye konuşur oldu. Vay efendim neymiş referandumda Evet oyu fazla çıkan 5 mahalleye Mesudiye belediye başkanı yatırım sözü vermiş. Aman efendim nasıl verir. Sizene kardeşim. Adam belediye başkanı. Seçimlere girmiş kazanmış belediye başkanı olmuş. Koltuğa oturmuş. Yetkisini kullanarak yatırım sözü veriyor. Ne var bunda ?
 
MESUDİYE’NİN GÜNDEM MADDESİ 5 MAHALLEYE VERİLEN ÖDÜL
 
Yıllardır sıla gurbetinde Mesudiye özlemi çeken, her ne kadar zor şartlarda geçim için gurbete akın eden hemşerilerimizin özlem duyduğu doğası, güzel havası, yemyeşil ormanları ve soğuk suları ve mert insanları ile herkesin yakından tanıdığı güzel Mesudiye ilçemizin gündem maddesi belli. Referandum sonrasında 5 mahalleye çok çalıştınız ödülü.
 
ÖNCE VİCDAN MAHKEMESİNDEN YARGILAYALIM
 
Ben Ak Partili değilim ama kusura bakmayın hani meşhur bir laf vardır ya “Sezarın hakkını Sezara vereceksin” diye. Mübarek Ramazan ayının ilk gününde bu konuda bir düşüncemizi beyan etmemiz gerekiyor ise bunu vicdan mahkemesinden geçirerek yapmak gerek. Çünkü vicdan mahkemesinden geçmeyen yargılamanın bedelini herkes öder. Bu konuda yargı yolu her zaman açıktır. Suçu olan cezasını çeker...
 
16 NİSAN REFERANDUM HALK OYLAMASIYDI. AKP, MHP, CHP SEÇİMİ DEĞİLDİ
 
Öncelikle şunu iyi analiz edelim. 16 Nisan’da yapılan seçim ne seçimiydi. 16 Nisan Referandum halk oylaması idi. Yani 18 madde üzerinde size soru soruluyor. Kabul ediyormusunuz, etmiyormusunuz diye. Şimdi bizim yapmamız gereken durum nedir. Bu maddelere karşı isek HAYIR, bu maddeleri benimsiyor ve destekliyor isek EVET dememiz gerekiyordu. Nihayetinde seçim öncesi çalışmalar başladı. HAYIR diyen siyasilerde EVET diyen siyasilerde sahaya inerek 16 Nisan seçimlerinde oy kullanacak vatandaşa bu referandum seçimini anlatmaya başladılar. Bu seçim Ak Parti, MHP, CHP seçimi değildi ki. Bu adı üzerinde halk oylamasıydı.
 
Bu 18 Maddelik referandum seçiminde EVET diyen başta AK Parti ve MHP vardı. Genel merkezler bu anlamda kararlarını aldı. Bu partilerin siyasetçileri liderleri başta olmak üzere sahaya indi. Vatandaşın neden EVET demesi konusunda çalışmalara başladılar. Yine HAYIR cephesinde ise CHP başta olmak üzere bir HAYIR çalışması başladı. Yine vatandaşa sahaya inerek neden 18 maddeye HAYIR denmesi gerektiği konusunda vatandaşa anlatılmaya başlandı.
 
MESUDİYE VE ORDU’DA HAYIRCILAR SINIFTA KALDI, HEDEF İSA GÜL
 
Şimdi buraya kadar her şey tamam. Zaten buraya kadar olan bölümü her vatandaşımız çok iyi biliyor. Peki değerli arkadaşlar bizim güzel ilçemiz Mesudiye ve Ordu’da kimler sınıfta kaldı.
 
HAYIR cephesinde kendi beceriksizliklerinin faturasını hiç kimse kusura bakmayın Mesudiye ilçemize çıkarmaya kalkmasın. Unutmayın ki her faturanın bir bedeli vardır. Bunu günü geldiğinde herkes öder. Sen HAYIR kampanyası olarak millete Mesudiye ve Ordu’da ne anlattın kardeşim. Hangi köye gittin Ahmet amca, Ayşe abla ile konuştun. Gittiysen ikna edemediysen bu ayıp senin. Gitmediysen bu ayıp iki katı deftere yazılır. Düğünde yoksun, cenazede yoksun, toplumda yoksun seçim zamanları sahaya inmekle bu işler olmuyor.
 
ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ
 
CHP Ordu ve Mesudiye’de ayağa kalkmış. Bunlar içerisinde benimde çok yakinen tanıdığım siyaseten ayrı düşesekte  kişilik olarak çok sevdiğim dostlarım var. Sosyal medyalarında paylaşımlar yapıyorlar. Paylaştıklarının altına direk başlığı okuyarak yorum yapanları görmek mümkün. Günaydın arkadaşlar. Yine meşhur bir laf var ya. Atı alan Üsküdar’ı geçti.
 
SEÇİM SONRASINDA YATIRIM SÖZÜ VERMEK NASIL RÜŞVET OLUYOR
 
16 Nisan Referandum halk oylaması seçiminde Mesudiye ilçesinde Mahalle halkı için çalışan, daha da açık konuşacağım Evet çalışması yapan muhtarlara Mesudiye belediye başkanının bu söze çok dikkat edelim “DAHA FAZLA YATIRIM SÖZÜ” vermesinden doğal ne var bunda. Sonuçta  Mesudiye belediye başkanı olabilir ama siyaseten seçilmedi mi? Kendisi Ak Partiden belediye başkanı olarak koltuğa oturmadı mı? Vay efendim o belediye başkanı nasıl yapar. Evet belediye başkanı olabilir ama sonuç itibariyle bir siyasi partinin seçilmiş belediye başkanı. Peki bu işler CHP belediyelerinde olmuyor mu? Bizim Mesudiye’mizde seçimlerde eski zamanlarda un,şeker kamyonları köylere dağıtım yapmıyor muydu?  Bunların örnekleri çok görebiliriz. Lakin burada dikkat etmemiz gereken husus bizlerin küçük bir ilçede yaşıyor olmamız ve ilçemize zarar gelecek davranışlardan uzak durmamızın farkında olarak hayat sürdürmemiz. . Siyaseten birilerine küfür ettirmek için, zan altında bırakmak için bu tarz haberlere ve paylaşımlara gerek yok. Önemli olan duruştur.
 
KENDİNE HAYAT KURANLARA NE DEMELİ
 
Yıllardır zihniyet aynı zihniyet. Rakı balık sofralarında kurulan sohbetler aynı. Yıllar değişsede aslında hiçbir şey değişmiyor. Şeriyad elden gidecek diye diye bir dönem bu millet uyutuldu. Bu davranış hadi diyelim birilerini rahatsız etti. Üslup ve sunum anlatım hemen seçim sonrasında yanlış olabilir.. Sonuç itibariyle yargı orada gerekeni yapar..
 
MELET IRMAĞINI İZLEYEREK OTURDUĞUNUZ YERDEN BU İŞLER OLMUYOR
 
Toparlamak gerekirse bu işler melet ırmağının akışını izleyerek oturduğun yerden ahkâm kesmekle olmuyor kardeşim. Bu işler rakı balık sofralarında millete racon kesmekle olmuyor. Bu işler düğün, cenaze, toplantı, fakir fukara sofrasında bir çay içmekten aciz siyasetçilerle olmuyor kardeşim. Kısa ve öz bu gün Mesudiye ve Ordu’da CHP ve referandum sürecinde HAYIR diyen yöneticilerin beceriksizliğinin faturasını hiç kimse belediye başkanı İsa Gül’e kesmesin.  Kimse milletin kafasına silah dayayarak EVET’e oy ver demedi. Vatandaşı kim ikna ettiyse vatandaş oraya oy verdi. Vatandaşı ikna edemeyen zihniyet bu gün kalkmış Mesudiye’ye açık fatura kesiyor……
 
Bizim toplumumuzda buna naylon fatura derler


Bu haber 106051 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
5+5=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016