Mesudiye’nin Geleceği Çok Parlak

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Aynı Sofrada Birlikte Ordu’yuz” sloganıyla 19 ilçede iftar programları düzenlenmeye devam ediyor.

Yorum (0)     Bu haber 27490 kez okundu
15.06.2017 15:48:07

 Ramazan ayının 19. gününde Mesudiye’de gerçekleştirilen iftar öncesinde konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, “16 bin 689 nüfusu olan Mesudiye ilçemize gelen ödenek ile 60 bin kişilik nüfusa hizmet veriyoruz. Dolayısıyla ikametlerinizi buraya aldırmanız lazım ki biz de kolay hizmet verelim. İlçemizin yaylaları insanlarla dolsun ki buraları yaşatalım” dedi.

BAŞKAN YILMAZ, “DAHA FAZLA YATIRIM İÇİN İKAMETLERİNİZİ BURAYA ALDIRIN”

 “Hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza verdikleri büyük destekten dolayı Mesudiyeli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Yılmaz, “İl dışında düne kadar Mesudiye denildiğinde akla dernekleri çok ve kendi içinde bütünlük sağlamış bir yapı geliyordu. Ancak kısa süredir özellikle İstanbul’da bu derneklerimiz bölünmüş durumda. Bu durum yerelde Mesudiye ilçemizi de etkiliyor. Örneğin il dışında yaşayan Mesudiyeli hemşehrilerimiz, ikametlerini memleketlerine almadıkları için ilçemize nüfus karşılığında gelen ödenek tutarı da düşük oluyor. Mesudiye ilçemizin bugünkü resmi nüfusu 16 bin 689 kişi ancak biz, bu sayı üzerinden genel idareden gelen ödenekle yaz döneminde 60 binleri bulan nüfusa hizmet veriyoruz. Bu nedenle ikametgâhı burada olmayan hemşehrilerimize sesleniyorum; ‘Nüfus kayıtlarınızı buraya aldırın’. Kışın İstanbul’da yazın ise Mesudiye’de yaşayan kardeşlerimiz bize, ‘Yol ve su sorunlarımızı çözün’ diyor fakat 16 bin 689 kişilik ödenekle 60 bin nüfusa hizmet vermek kolay olmuyor. Dolayısıyla ikametlerinizi buraya aldırmanız lazım ki biz de kolay hizmet verelim. İlçemizin yaylaları insanlarla dolsun ki buraları yaşatalım” diye konuştu.

 “33 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

Mesudiye ilçesinin daha da gelişmesini sağlamak ve sorunlarını çözmek için 3 yılda büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız 3 yıllık süreçte 762 bin TL su faturası tahsilatı yapılırken, 8 milyon TL’lik yani tam 11-12 katı su yatırımı yaptık. Yola yatırımlarımız için harcadığımız paranın tutarı ise 25 milyon TL. Büyükşehir olmadan önce yılda 800 bin TL ödeneğin ayrıldığı Mesudiye ilçemizde, bu yılla birlikte su ve yola yaptığımız yatırımın toplam maliyeti ise tam 33 milyon TL. Bu kapsamda 9 içme suyu deposu, 39 bin m içme suyu hattı, 1 su alma yapısı, 1 atık su arıtma tesisi ve 10 bin m kanalizasyon hattı inşa ettik. 2017 yılında ise 19 bin m içme suyu hattı ve 1000 m kanalizasyon hattı yapacağız. Ulaşımda ise 31 km asfalt yol ve 7 bin 310 m3 taş duvar yapmış olup, bu yıl içerisinde 90 km daha sıcak asfalt yol inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

 “BU BÖLGEDEKİ YAYLALARIMIZ BİRER CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Ordu’nun geliştiğine dair iki göstergenin olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, “Ordumuz büyükşehir olmadan önce gelen turist sayısı 300 bindi. Geçen yıl itibarıyla gelen turist sayısı ise tam 700 bin olup, bu seneki hedefimiz ise 1 milyon. Şu an ilimizdeki tüm oteller dolu. Mesudiye yolumuzun %90 seviyesinde bittiğini görüyoruz. Bu yolumuz tamamlandığında, ilçemizde yaz döneminde nüfus daha da artacak. Bu bölgedeki yaylalarımız ve doğal güzelliklerimiz birer cazibe merkezi olacak. Bir diğer göstergemiz olan havalimanımızdan geçtiğimiz yıl bu ay içinde, günde 16 uçak kalkarken, bugün 44 uçak kalkıyor ve uçaklarımızın hepsi dolu” dedi.

BAŞKAN GÜL, “ARTIK HER MAHALLEMİZİN SAHİBİ VAR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Ordu’nun büyükşehir olmasının ardından özellikle Mesudiye gibi kırsalda bulunan ilçelerinin ne denli değişmiş ve gelişmiş olduğunu hep birlikte gördüklerine vurgu yaparak, “Artık her mahallemizin sahibi var. Yaşadığımız her problemde Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimleri sorunlara el atıyor ve çözüm üretiyor. Geçmişle bugünü kıyasladığımızda ilçemize yapılan hizmetlerde en az beş misli fark olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl başlanan 3 grup yolunun sıcak asfaltı çalışmaları tamamlandı. İçme suyu yatırımlarımız devam ediyor” diye konuştu.

Çocukların ilgiyle izlediği Hacivat Karagöz oyunu ve mehter takımının gösterisiyle sona eren iftar programının ardından Başkan Enver Yılmaz, Mesudiye ilçesi Mahalle Muhtarları ve STK temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 Bu haber 27490 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
2+2=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016