Etyopyalı atlet Mesudiye’de birinci oldu

Mesudiye Yarı Maratonunu Etyopyalı Getaye Gelaw’in 1 saat 11 dakika 51 saniyede bitirerek, birinci oldu.

Yorum (0)     Bu haber 27700 kez okundu
04.07.2017 12:34:12

Mesudiye Kurultayı ile Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında düzenlenen Mesudiye Yarı Maratonu yoğun ilgi gördü. Bu yıl ikincisi yapılan maratona 3 yabancı diğerleri Türkiye’nin çeşitli illerinden olmak üzere toplam 287 sporcu katıldı. Maratona katılan sporcuların 100 kadarını kadın sporcular oluşturdu. Maraton 35 ila 65 arasında çeşitli yaş gruplarında 10 ve 21 kilometre koşuldu. Yarışmanın birincisine ise 2 bin lira para ödülü verildi.

AKSAKALILARDA KOŞTU

Bu arada maraton renkli görüntülere de sahne oldu. Kimi tamamen ağarmış sakalı ile yarışmaya katılırken kimi ise bebek arabasındaki çocuğu ile maratona katıldı. Mesudiye ile Arıkmusa arasında koşulan maratonu Etyopyalı olan ancak Ankara Gazi Üniversitesi’nde eğitim gören Getaye Gelaw 1 saat 11 dakika 51 saniyelik derecesi ile ilk sırada bitirdi. Maratonda ölçüm sistemleri çiplerle bilgisayar sistemi üzerinden otomatik olarak yapıldı.             

ULUSLAR ARASI HALE GELMELİ

Mesudiyeli olan ve aynı zamanda eski bir futbolcu olan Mesudiye Yarı Maratonu Direktörü Tekin Toklucu ise ülke dışından gelen katılımın kendilerini de şaşırttığını belirterek, “Mesudiye Yarı Maratonu’nu aslında uluslararası hale getirmek gerekir. Biz bunu düşünüyorduk ama yarışmacılar bizden daha önce davrandılar. Böyle bir yarışma fikri hem Mesudiye Kurultayı’na renk katmak hem de halkı spora teşvik etmek amacıyla ortayı çıktı. Çok sağ olsunlar yerel yöneticilerimiz de bu fikri destek verdi. Böylece bu maraton ortayı çıktı.” dedi.

MESUDİYE OLİMPİYATI YAPMAK İSTİYORUZ

Bu etkinliği daha da geliştirmek istediklerini aktaran Mesudiye Yarı Maratonu Direktörü Toklucu, “Biz bu iş sadece atletizmde kalsın istemiyoruz.  Bunu futbol turnuvası, atıcılık, at biniciliği, okçuluk, güreş gibi branşlarla düzenlemek istiyoruz. Bunu bir mini olimpiyat gibi, Mesudiye Olimpiyatı gibi düzenlemek istiyoruz. Hata her ilçede böyle yapmak lazım. Dolayısıyla bir takım yetenekleri de keşfetmiş oluruz. İnşallah devletimiz, yerel yönetimler destek olur bunu gerçekleştirebiliriz.” diye konuştu.

MESUDİYE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Mesudiye Yarı Maratonu Direktörü Tekin Toklucu, sporcuların barınma ve gıda ihtiyaçları içinde destek sağlayan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’e ve ekibine teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 

 Bu haber 27700 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
0+0=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016