Mesudiye Giresun Suyu İçecek

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “(Giresun) Karagöl Yaylalarından gelecek su projesini bir ay içinde başlatacağız. İnşallah iki yılsonunda da 20 mahalle ile birlikte Mesudiye merkezi cazibeli su projesine kavuşmuş olacak.” dedi.

Yorum (0)     Bu haber 31837 kez okundu
10.07.2017 11:04:44

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplu konut projesinden çöpe, altyapı çalışmalarından üstyapı çalışmalarına birçok proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İsa Gül, ilçe vatandaşlarına içme suyu projesi ile ilgili bir de müjde var. Bir ay içerisinde su projesi çalışmalarına başlayacaklarını belirten Başkan Gül, ““Mesudiye’nin en büyük cazibeli su projesini bugünlerde başlatacağız. Bu proje tam 20 mahallenin su ihtiyacını karşılayacak. Aynı zamanda Mesudiye ilçe merkezinin de su ihtiyacını cazibeli bir şekilde karşılayacak. Karagöl Yaylalarından gelecek su projesi bir ay içinde başlatacağız. İnşallah 2 yılsonunda da bu 20 mahalle ile birlikte Mesudiye merkezi cazibeli su projesine kavuşmuş olacak. Bunu Büyükşehir ve OSKİ ile birlikte yapacağız.” diye konuştu.

Mesudiye Kabuğunu Kırıyor

Mesudiye’nin 10 yıl önceki Mesudiye olmadığını ifade eden Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “TOKİ'miz bitti. Önümüzdeki ay inşallah TOKİ Genel Müdürlüğü konutların teslimini gerçekleştirecek. Yine Mesudiye Belediyesi hizmet binası kültür merkezi birimi ile bitti. İnşallah onun da önümüzdeki bir ay içinde hizmete alımını gerçekleştireceğiz. Mesudiye’nin en prestijli projesi olan Kanal Melet Projesi ise hızla devam ediyor. Melet artık ağlamayacak, şırıl şırıl sular akacak. Kenarında yürüyüş alanları, oturma yerleri parklar bahçeler olacak. Hemen Melet kenarına 16 dönüm alana kent parkımızı kuracağız. İnşallah bunu da 2018 sonuna kadar gerçekleştirdiğimizde Mesudiye cazibe merkezi olmaya devam edecek.” dedi.

Hedef Tarih 2018

Bunlara rağmen bazı eksiklilerinin de olduğunu bunları da gördüklerini dile getiren Gül, “İnşallah grup yollarımızın üçünü sıcak asfalt yapacağız. Bunu Büyükşehirle birlikte yapacağız.  İnşallah böylece Mesudiye’nin yol sorunu büyük oranda çözülecek. Bu arada geçen yıl 40 bin metre kara parke döşedik, 2 kilometre beton yol yaptık. Bu yılda ihaleye çıktık 50 bin metre kare parke çalışması yapacağız. Bu arada beton bol çalışması da devam edecek. Bizim 70 mahallemiz var. Bu mahallerimize sosyal yaşam alanı çalışmamız var. Bunların yarısında bu çalışmayı başlattık. İnşallah 2018 sonunda tamamında da bu proje hayata geçmiş olacak.” şeklinde konuştu.

Çöp Sorun Olmaktan Çıkacak

Mesudiye Belediye Başkanı Gül sözleri şöyle tamamladı: “Mesudiye Belediyesi’nin artık kendi araçları var. Biz 3 tane çöp aracı aldık 2 tane daha alarak çöp sorunu kökten kapatacağız Şu anda bütün mahallerimizin çöplerini topluyoruz. Ayrıca Şu anda bir ekibimiz var bir tane daha kurarak Büyükşehir ile birlikte 2018 sonuna kadar yollarımızı sorunsuz bir şekilde halkımıza sunmuş olacağız.”

Kaynak: Ordu Olay Bu haber 31837 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
8+8=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016