Kurbanlıklar Yerlerini Almaya Başladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar Mesudiye’den İstanbul'a gelmeye başladı. Esnaf, fiyatların geçen seneye göre arttığını söyledi.

Yorum (0)     Bu haber 12139 kez okundu
22.08.2017 11:21:11

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar Mesudiye’den İstanbul’a gelmeye başladı.

Ümraniye Belediyesi tarafından Necip Fazıl Mahallesi, Hamza Yerlikaya Bulvarı Üzeri, Şile Yokuşu Çıkışı, Tır Garajından kurulan Kurban Pazarında Mesudiyeli kurbancılar yerlerini aldı.

Mesudiye Üçyol Mahallesinden Kurban Getiren Engin Atmaca ““Kurbanlık fiyatları geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl biraz daha arttı. Yem pahalı. Girdi maliyetleri artınca, fiyatlarda da artış oluyor. Geçen sene 35 kiloluk bir hayvanı ortalama bin ila bin 100 TL civarında satarken, bu yıl aynı kilodaki bir hayvanın fiyatı bin 400 ila bin 500 TL civarında. Biz de fiyatların böyle olmasını istemezdik, ama maliyetlerin artması fiyatlara da yansıyor. Biz fiyatlar konusunda karşı tarafı da üzmeden anlaşabiliyoruz' diye konuştu. 

Mesudiye’den Ümraniye’ye kurbanlık danaları getiren besici Yusuf Kahraman, kurbanlıkların 15 bin lira ile 7 bin lira arasında satışa çıkarıldığını söyledi. Uzun ve yorucu bir yolculuk yaptıklarını söyleyen Kahraman, "Bu yıl satışların geçmiş yıllara göre daha iyi olacağını düşünüyorum. Daha yeni gelmemize rağmen görenler en iyi hayvanı en uygun fiyata almak için şimdiden kurban pazarına gelip danalar bakıyorlar. Bu yıl satışlardan çok umutluyum" dedi.

 

 Bu haber 12139 kez görütülendi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
6+6=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016