Av. Temel Başalan İstanbul Belediye başkanlığına güçlü isim olarak görülüyor

​​​​​​​İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının kim olacağı ile ilgili öne çıkanlar arasında Av.Temel Başalan başarılı çalışmaları ve donanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Yorum (0)     Bu haber 28183 kez okundu
25.09.2017 11:17:30

Ak Partinin kurulmasıyla birlikte uzun yıllar aktif çalışmaları ile gündeme gelen Av. Temel Başalanson günlerde en çok konuşulan isimlerden olmayı başardı. Aslen Ordu Mesudiye’li olan Av. Temel Başalan İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş’tan boşalan koltuğa oturabilecek en donanımlı isimler arasında yerini alıyor. Mütevazili kişiliği ile herkesimin beğenisini kazanan Av. Temel Başalan 2014 yerel seçimlerinde İstanbul Eyüp belediye başkan aday adayı olmuş ve kesin başkan adayı olarak görülürken başkan adaylığı direkten dönmüştü.

Başkanlık Seçimi 28 Eylül 2017 Perşembe günü yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen genel istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Yaklaşık 4 saat süren ve basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıya ilişkin açıklama yapılmazken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin İBB Meclisi'nde Perşembe günü saat 16.00'da yapılacağı öğrenildi. Medyada bir çok isimin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak gibi dolaştığının gerçeği yansıtmadığı başkanlık seçimi 28 Eylül 2017 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde saat 16.00 da yapılacak. Olacak seçim sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilerek görevine başlayacak.  

Av. Temel Başalan Kimdir?

Herkesin en çok merak ettiği Av Temel Başalan Kimdir sorusu oldu. Av. Temel Başalan “Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) hukuk danışmanlığı yapmıştır. Geçmiş dönemlerde İstanbul Büyükşehir belediye meclis üyeliği ve Kâğıthane belediyesinde belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan Av. Temel Başalan, İmar kanunu, İmar affı vb. kanunundan doğan ihtilaflarla ilgili adli bilirkişilik yaptı. Ordulular Birliği Hizmet Vakfı gibi hemşeri derneklerinin yanı sıra birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaparak aktif hayatına devam etti. Ak Parti İstanbul İl Başkanlığında bir çok alanda aktif görevler aldı. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili olarak görevini sürdüren Av. Temel Başalan evli 2 çocuk babasıdır.

 


Bu haber 28183 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
4+4=?
 


Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016