Ordu Şehir Hastanesinin temeli 2018 Nisan’da atılacak

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Eskipazar mevkisinde Botanik Park sahasına yapılacak olan 900 yataklı şehir hastanesinin temelinin 2018 yılı Nisan...Kaynak: Ordu Şehir Hastanesinin temeli 2018 Nisan’da atılacak

Yorum (0)     Bu haber 15226 kez okundu
21.10.2017 12:20:05

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Eskipazar mevkisinde Botanik Park sahasına yapılacak olan 900 yataklı şehir hastanesinin temelinin 2018 yılı Nisan ayında atılacağını söyledi.

Ordu'nun ilçe muhtarlar derneği başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, şehir hastanesi ile ilgili ihale çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Gündoğdu, "Eskipazar mevkisindeki Botanik Park sahasının Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına devri çalışması kısa bir süre içerisinde bitiyor. Bu işlem tamamlanır tamamlanmaz ihale süreci başlayacak. İhale sürecinin bitmesinin ardından 2018 yılı Nisan ayında hastanenin temelini atacağız" dedi.

Ordu'da arazi sıkıntısı olduğu için hastanenin Botanik Park alanına inşa edilmesine karar verildiğini ifade eden Gündoğdu, "Şehir hastanesinin çevre yoluna yakın bir yerde olması sebebiyle Botanik Park alanına yapılmasına karar verildi. Her ne kadar yer seçimi konusunda çeşitli eleştireler olsa bile takdir edersiniz ki Ordu'da yeteri kadar arazi bulunmuyor. Önemli olan insan sağlıdır, sağlık hizmeti ne ulaşımın en kolay olmasıdır. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu da bize başka bir alana Botanik Parkı yapma sözü verdi. İnşallah Nisan ayında temelini attıktan sonra Ordu yeni ve modern bir sağlık tesisine kavuşacaktır" diye konuştu.

Gündoğdu'nun düzenlediği toplantıya AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Sedat Cesur, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk ve mahalle muhtarları katıldı.

Kaynak: İHA

 Bu haber 15226 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
0+0=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016