Ordu'da Yol Kenarlarına Duvar Çalışmaları

Ordu'da, taş ve perde duvar gibi sanat yapılarıyla yolların ömrünün uzatıldığı bildirildi.

Yorum (0)     Bu haber 13231 kez okundu
02.01.2018 10:36:57

Ordu'da, taş ve perde duvar gibi sanat yapılarıyla yolların ömrünün uzatıldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, şehrin zor coğrafyasına rağmen en uzak mahallelere kadar ulaşım hizmeti götürüldüğü belirtildi.

Ordu'nun, yaklaşık 10 bin 300 kilometre ile Türkiye'nin en uzun yol ağına sahip ikinci il olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Ordu'da ulaşımla ilgili yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İlin mahallelerini sıcak asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, yolların ömrünü uzatmak, halkın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlamak amacıyla taş duvarlar, menfezler ve betonarme duvarlar ile yolları koruma altına alıyor."

Açıklamada, dik ve engebeli arazi şartlarının olduğu bölgelerde özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına taş ve betonarme duvar inşa edildiği anımsatıldı.

Geride bırakılan sürede 19 ilçede bin 396 kilometre yolun asfaltla buluşturulduğu vurgulanan açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi, yollar uzun ömürlü olsun diye 37 bin metre uzunluğunda 281 bin 627 metreküp taş duvar, bin 418 metre betonarme duvar ve 2 bin 887 metre menfez imalatı gerçekleştirdi." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada görüşüne yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu ilinin Türkiye'de en fazla yağış alan 5'inci il konumunda olduğuna dikkati çekti.

Asfalt yol çalışmaları kapsamında, şiddetli yağışları göz önünde bulundurarak yolları sanat yapıları ile koruduklarına işaret eden Yılmaz, şiddetli yağışların yol açabileceği sel, taşkın ve heyelan gibi doğal afetlere karşı tüm yatırımlarda gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Yılmaz, "İlimizde dağlık, engebeli ve dağınık bir yerleşim düzenine sahip Karadeniz coğrafyasına rağmen dağ, tepe ve yamaçlar adeta Ferhat misali delinerek, uzak bölgeler yollara kavuşturuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Haberler.comBu haber 13231 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
8+8=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016