"Ak Belediyeler 2019 yolunda" Karadeniz Bölge Toplantısı Tokat'ta yapılacak

Tokat, üç gün sürecek olan ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 12 Bakan Yardımcısı, Karadeniz Bölgesinde ki 18 ilin il, ilçe ve Belde Belediye Başkanları, il yerel yönetim başkanları ve 13 ilin İl genel meclis Başkanları katılacağı AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Bölge toplantısına ev sahipliği yapacak

Yorum (0)     Bu haber 3130 kez okundu
17.02.2018 12:12:27

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Bölge toplantısı Tokat’ta yapılacak. Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın başkanlığında yapılacak olan toplantı üç gün sürecek.

Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 12 Bakan Yardımcısı, Karadeniz Bölgesinde ki 18 ilin il, ilçe ve Belde Belediye Başkanları, il yerel yönetim başkanları ve 13 ilin İl genel meclis Başkanları katılacak. Toplantı öncesi ortak basın bilgilendirmesi yapan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu AK Parti il binasında basına açıklamalarda bulundular.

“Şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlayacak”

2019 ve 2023 hedefleri doğrultusunda merkezi ve yerel yönetimleri bir araya getirecek yeni bir çalışmaya daha ev sahipliği yaptıklarını söyleyen İl Başkanı Metin Polat “ ‘Ak Belediyeler 2019 yolunda’ adlı bölge toplantımızın, merkezî ve yerel paydaşların karşılıklı beklentilerinin ortaya konulacağı, yerel aktörlerin tecrübelerinin ve sunumlarının paylaşılacağı faydalı bir çalışma olacağını umuyoruz. Ak Parti Yerel yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız sayın Erol Kaya’nın başkanlığında 16-17-18 şubat 2018 tarihlerinde Tokat Dedeman Otel’de düzenlenecek olan toplantımıza Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, 12 Bakan Yardımcımız, Karadeniz bölgemizdeki 18 ilimizin il, ilçe ve belde Belediye Başkanları, 18 il yerel yönetimler başkanları ve 13 il genel meclisi başkanlarımız iştirak edeceklerdir. Her zaman söylüyoruz, kurulduğumuz günden beri yerel yönetimleri önemseyerek vizyon odağına koyan, belediyecilik politikalarıyla da marka olmuş bir partiyiz. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bir belediye başkanı olarak adeta yerel siyasetin kitabını yazmış bir liderdir. Bu referanslardan güç alarak yapacağımız bu çalışmanın, vatandaşlarımıza talep ettiği hizmetlerin yerine getirilmesi ve şehirlerimizin yaşanılabilirliğinin daha yukarılara taşınması noktasında son derece faydalı olacağına inanıyoruz. Diğer yandan 258 misafirimizi ağırlayacağımız bu 3 gün boyunca, Tokat belediyemizle birlikte gerçekleştireceğimiz çeşitli programlarla şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına çok önemli katkı sağlanacağı da muhakkaktır” şeklinde konuştu.

“Tokat için büyük bir fırsat”

“Ak Belediyeler 2019 yolunda” Programı kapsamında Tokat’ta bulunacak olan Çevre ve Şehircilik  Bakanı Mehmet Özhaseki’nin gelmesinin önemine vurgu yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Çevre ve Şehircilik  Bakanımızın şehrimizde olacak olması  çok önemli.  Çünkü; icracı olan bakanımızla birlikte şehrimizin bazı sorunlarına karar vereceğimiz bazı konular olacak.  Kentsel dönüşümden, kale dibindeki kentsel risk alanı ve diğer çevre şehirlik alanında yapılacak tüm çalışmaların çözümü için bir fırsat olacak. Tokat için önemli bir fırsat bu yoğun katılımlı program şehrimizin tanıtımı, turizm ve şehrimizin misafirperverliği için önemli güzel bir program olacak. Hazırlıklarımızı genel merkez doğrultusunda İl Başkanlığımızla birlikte koordineli bir şekilde şuan yapıldı. Tüm hazırlıklarımız tamam. Gelen misafir katılımcılar da Tokat’ımızın güzelliğini ve insanımızın sıcak kanlılığını yakinen görecekler. Bunu sağlamak için de hep birlikte dört koldan çalıştık.  Pazar günü Tokat’ın tarihi zenginliğini olan güzel mekânlarını da gelen misafirlerimize tanıtma fırsatı bulacağız.  Tokat’ı Çevre illerden gelen belediye başkanlarına da tanıtmış olacağız bu organizasyonun farklı bir boyutu. ‘Ak Belediyeler 2019 yolunda’ toplantısı Karadeniz Bölgesinde Tokat’ta yapılacak.  Bölgemizde üç tane Büyükşehir Belediyesi var.  Bu toplantı Tokat’ımız için büyük bir fırsattır. Programda Tokat’ın tercih edilmezi bizi mutlu etmiştir” ifadelerini kullandı.

Bölge Toplantısına; Bolu'muzun da aralarında bulunduğu Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Karabük, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak illerinden katılım olacak.

 

 

 

 Bu haber 3130 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
7+7=?
 


Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay