Ordu'da 18 Mart'ta Şehitler Anıldı

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü münasebetiyle Ordu Valiliği tarafından anma programı gerçekleştirildi.

Yorum (0)     Bu haber 2101 kez okundu
19.03.2018 12:09:49

Eskipazar mevkiindeki Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen anma programında, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve beraberindekiler programa katılan şehit aileleri ile görüştü. Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Vali Seddar Yavuz, yaptığı konuşmada, şehitlerin emanet ettiği değerleri sonsuza kadar yaşatmanın Türk milletinin görevi olduğunu belirterek, “Türk milletinin huzuru ve güvenliği için canını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz” dedi.
Jandarma Yüzbaşı Namık Kurtoğulları ise 18 Mart tarihinin öneminden bahsederek, şunları söyledi:
“Ulusumuzun tarihin her sayfasında onurla yer almasını sağlayan, kanlarıyla üzerinde yaşadığımızı toprakları vatan yapan, bağımsızlığımızın timsali bayrağımızı bizlere armağan eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar sürecek varlığının manevi simgesi aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla andığımız bir gündür. Ulusumuzun tarihi, her sayfası altın harflerle yazılmış destanlarla doludur. Bu destanların yazarı, Niğbolu’da, Varna’da, Kosova’da, Çaldıran’da, Moğaç’ta, Çanakkale’de, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta, Şanlıurfa’da, İnönü’de, Sakarya’da, Afyon’da bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizdir. Tarihin şeref sayfalarından birisi de bundan 103 yıl önce 18 Mart’ta Çanakkale’de yazılmıştır. Çanakkale’de teknik üstünlük, yurt ve ulus sevdası karşısında bütün anlamını yitirmiş, zafer mertlikle kucaklaşmış, ölüm şehit olmakla yüceltilmiştir.”
Konuşmaların ardından heyet, şehitlerin mezarları başında dua etti. Şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından duaların edildiği programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, İl Jandarma Komutanı Tolunay Başer, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoruh, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehit ve gazi dernekleri üyeleri ile şehit yakınları ve davetliler katıldı.

İHABu haber 2101 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
6+6=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay