Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart'ta da Kasım'da da dünyayı şaşırtacak neticeyi alacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da önemli açıklamalarda bulundu: "Mart'ta da Kasım'da da dünyayı şaşırtacak neticeyi alacağız. 2019'da eski Türkiye defterini kapatıp geleceği odaklanacağız."

Yorum (0)     Bu haber 16297 kez okundu
26.03.2018 10:41:39

"Fırat Kalkanı Harekatı'nda destan yazdık, Afrin'de de söyledik dinlemediler terör örgütleriyle iş birliği yaptılar. Anlamıyorlar, kusura bakmayın biz de gireriz. Girdik mi girdik. 3 bin 740 terörist etkisiz hale getirildi."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "Önümüzde 2019 seçimleri var. Türkiye 2019'da siyasi tarihinin en  önemli, en kritik iki seçimine sahne olacak." dedi. 

Erdoğan, partisinin Durugöl Spor Salonu'nda düzenlenen Ordu 6. Olağan  İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti.

Partilileri selamlayan Erdoğan, konuşmasına, "Kusura bakmayın,  elimizde olmayan sebeplerle gecikmeli olarak huzurunuza geldim. Zira hep  söylüyoruz ya 'Kaderin üstünde bir kader vardır.' İstediğiniz kadar planınızı  yapın ama sizin planınız çalışmıyor, hakim plan çalışıyor. Şimdi de öyle oldu."  ifadeleriyle başladı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle uçağın Ordu'ya inememesinin ardından  Samsun'a gitme kararı aldıklarını anlatan Erdoğan, "Bir taraftan karadan gelmeyi  düşündük fakat karadan da 150 kilometre yol var. Bunlar da tabii bayağı uzatacak.  En sonunda tekrar döndük ve helikopterle geldik. Hakkınızı helal edin ama aslolan  sizlerle buluşmaktı, elhamdülillah buluştuk." diye konuştu.

Salondaki partilileri selamlayan Erdoğan, "Buradan, bu muhteşem  salondan ama muhteşem salon derken katılımı söylüyorum, salonun kendisi muhteşem  değil. O da bizim maalesef gecikmemiz. Ordu'ya layık olduğu salonu, yakışanı  yapmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Ordu'nun ilçeleri ve mahallelerindeki vatandaşlara  selamlarını ileterek, yaklaşık 1 yıllık hasretin ardından bu kez AK Parti 6.  Olağan Kongresi için Ordulular ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile  getirdi.

Kendilerini coşkuyla bağrına basan Ordululara teşekkür eden Erdoğan,  şöyle devam etti:

"Ordu'ya en son 16 Nisan halk oylamasından üç gün önce gelmiş, o gün  Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç dolduran kardeşlerimden bir söz almıştım.  Sizlerden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' diyerek, ülkemizin önünde  yeni bir yol açmanızı istemiştim. Sizlerden milletvekili borsalarının kurulduğu,  manşetlerin siyasete yön verdiği o utanç günlerini tamamen rafa kaldıracak yeni  sisteme sahip çıkmanızı talep etmiştik. Türkiye'de vesayet heveslerini  kursaklarda bırakacak, istikrarsızlığı, kaosu, belirsizliği topyekun bitirecek o  kritik oylamada, Ordulu kardeşlerimizin desteğine müracaat etmiştik.

Hep olduğu gibi 16 Nisan'da Ordu bizi yalnız bırakmadı. Ordu bir kez  daha kadirşinaslığını gösterdi. Ordu yüzde 62 gibi Türkiye ortalamasının çok  üzerinde bir oy oranıyla 16 Nisan'da bir kez daha demokrasinin, milli iradenin  şehri olduğunu ispat etti. Ordulu kardeşlerim sadece bununla da kalmadı, 4  ilçesinde yüzde 80'in üzerinde oy oranlarıyla Türkiye genelinde ilk 100'e girdi.  Desteklerinden, ahde vefalarından, dayanışmalarından dolayı Ordulu kardeşlerime  teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle Türkiye'de ilk 100'e giren Çaybaşı, Korgan,  Çatalpınar ve Kumru ilçelerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum."

"Önümüzde 2019 seçimleri var. Türkiye 2019'da siyasi tarihinin en  önemli, en kritik iki seçimine sahne olacak." diyen Erdoğan, martta mahalli  idareler seçimlerinin, kasımda milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin  yapılacağına işaret etti.

Partililerden, 16 Nisan'daki tempoyu artırarak 2019'daki seçim  maratonunda da bayrağı açık ara göğüslemelerini isteyen Erdoğan, "Tüm dünya sizi  izliyor, sizi takip ediyor, 'Bakalım bunlar martta ne yapacak, kasımda ne  yapacak.' Evelallah martta da kasımda da dünyayı şaşırtacak neticeleri  sandıklardan alacağız." diye konuştu.

Bu sırada salondaki partililerin "Reis bizi Münbiç'e götür" sloganına  Erdoğan, "Bunları komuta kadrosuyla görüşerek, istişare ederek yapıyoruz.  Ayaküstü yaparsak olmaz. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz, diyorum ki 'Münbiç'e  ihtiyaç var mı, yok mu?' Eğer 'var' derlerse önce ben, sonra sizleri yanıma alıp  beraber gideceğiz. Çünkü beraber yürüdük biz bu yollarda. Beraber ıslandık yağan  yağmurda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey Ordu'yu hatırlatıyor.  Böyle yürüyeceğiz." karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biz dostlarımıza güven, hasımlarımıza çekidüzen verecek bir neticeye  bu seçimlerde ulaşmak mecburiyetindeyiz. Çünkü her iki seçimde elde edeceğimiz  başarıyla o hani eski Türkiye defteri vardı ya o defteri kapatacak artık tamamen  geleceğe odaklanacağız. Böylece 2023 hedeflerimize ulaşma yolunda önümüzdeki bu  iki imtihanı başarıyla vermek durumundayız. Ardından bir başka şey geliyor,  Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için bütün gücümüzü  seferber edeceğiz. Biz ilk 10'a girmeye hazırız. İnancımız var, imanımız var.  Ordu'yu bu süreçte de çok önemli görevler bekliyor. Ülkemiz ve geleceğimiz adına  sizlerin tekrar inisiyatif alması gerekiyor. Sizlerden büyük ve güçlü Türkiye'nin  kuruluşuna omuz vermenizi istiyorum."


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "Önümüzde seçimlere en az bir sene olmasına rağmen anamuhalefet  partisinin milletvekilleri, sandıkta hile yapılacağından bahsediyorlar. Ülkemiz  terör örgütlerine karşı tarihinin en çetin mücadelesini verirken bakıyorsunuz  anamuhalefet seçimleri boykot etmeyi konuşuyor." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Durugöl Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti  Ordu 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Orduluların ülke ve gelecek adına tekrar inisiyatif almaları  gerektiğini belirten Erdoğan, "Sizlerden büyük ve güçlü Türkiye'nin kuruluşuna  omuz vermenizi istiyorum. Ordu'dan bu sefer yüzde 62'nin de üzerinde, şöyle  tarihe geçecek rekor düzeyde bir oy oranı bekliyorum." diye konuştu.

Teşkilat üyelerine, kadın delegelere ve gençlik kollarına "2019'da  sandıkları patlatmaya hazır mıyız?", "2019 için kapı kapı dolaşarak AK Parti'yi  yüreklere dokumaya var mıyız?", "2019 için durmadan, dinlenmeden lise çağından  üniversitelere tüm genç arkadaşlarınızı kucaklamaya, onlara 15 yıldır neler  yaptığımızı anlatmak için koşturmaya hazır mıyız?", "2019'da Ordu'da rekor  kırıyor muyuz?" diye soran Erdoğan, coşkulu kalabalığın "Evet" yanıtı üzerine  "Maşallah, Ordu'ya da bu yakışır." dedi.

İl kongresi vesilesiyle şehri 2019 sürecine taşıyacak kadroları  belirlediklerini ifade eden Erdoğan, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Erdoğan, kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Ordu teşkilatlarında görev  alan herkese teşekkür ederek hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.  Erdoğan, bugün görevi devredenlere minnettarlığını ifade ederken yeni göreve  başlayacaklara başarı dileklerini iletti.

AK Parti teşkilatlarının tempolarını artırarak şimdiden 2019  seçimlerine hazırlanacağına inandığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle  sürdürdü:

"2019'un şimdiden birilerinin uykularını kaçırdığını görebiliyoruz.  Zaman geçtikçe, süre yaklaştıkça 2019'u gölgelemek için şimdiden kirli  senaryoların devreye alındığına şahit oluyoruz. Bugüne kadar sırtlarını  darbecilere, marjinal örgütlere dayayanlar, daha ülke seçim sathı mailine dahi  girmemişken millet iradesini baskı altına almaya çalışıyorlar. Önümüzde seçimlere  en az bir sene olmasına rağmen anamuhalefet partisinin milletvekilleri sandıkta  hile yapılacağından bahsediyorlar. Ülkemiz terör örgütlerine karşı tarihinin en  çetin mücadelesini verirken bakıyorsunuz anamuhalefet seçimleri boykot etmeyi  konuşuyor. Bakıyorsunuz, 'Biz seçimleri boykot edelim.' hatta hatta 'Afrin'e niye  giriyoruz?' diyorlar. Milletimiz istikbali adına kritik kararların arifesindeyken  anamuhalefetin vekilleri hileyle yatıp hileyle kalkıyorlar. Allah aşkına böyle  müflis, böyle ucuz bir siyaset tarzı olur mu?"

"Anamuhalefet partisinin görevi sandığa pusu kurmak mıdır?"

"Türkiye'de anamuhalefet partisinin görevi sandığa pusu kurmak mıdır?"  diye soran Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye gibi demokrasisi güçlü, seçim sistemi şeffaf bir ülkeye hem  de bu ülkenin anamuhalefet partisi tarafından böyle bir iftira atması yakışır mı?  Sandık namustur anlayışıyla hareket eden, 15 Temmuz'da olduğu gibi gerekirse  iradesine sahip çıkmak için tanklara, uçaklara, ölüm kusan namlulara meydan  okuyan bu aziz millete böyle bir itham yapılır mı? Hadi Allah'tan korkmuyorsunuz,  yarın kapısını oy için çalacağınız milletten de mi utanmıyorsunuz? Yaptığınız bu  tartışmaların 81 milyona hakaret olduğunu, bu milletin aklını, iradesini,  irfanını hafife almak olduğunu sizler bilmiyor musunuz? Atalarımız ne güzel  söylemiş: 'Eğri ağacın, doğru gölgesi olmaz.' Bizim anamuhalefet partisinden de  maalesef bu ülkenin hayrına, milletimizin faydasına hiçbir şey sadır olmadı.  Şimdiye kadar onlarca seçime girdiler, hepsinde yenildiler ama bir türlü  akıllarını başlarına toplamadılar.

Milletimizin bunlara vermek istediği dersi hiçbir zaman kavramadılar.  Bir kez olsun 'Biz nerede yanlış yaptık?' sorusunu kendilerine sorma eylem ve  cesaretini göstermediler. Bunu yapmak yerine bir ara bunlar 'Stockholm sendromu'  gibi ifadelerle kendi hezimetlerinden dolayı milletimizi suçlamaya kalkıştılar.  Bugün de aynısını yapıyorlar. Şimdiden yenilgilerine, beceriksizliklerine bahane  arıyorlar. Cumhur İttifakı'nın milletimizin nezdinde sahiplenildiğini gördükçe  kendi itibarsızlıklarını örtmek için sandığı itibarsız hale getirmeye  çalışıyorlar. Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş. Anamuhalefet partisi de  maalesef bu bencil tavırlarıyla demokrasimize ve milli iradeye murdar muamelesi  yapıyor. Bunun adı asla siyaset değildir. Muhalefet yapmak hiç değildir.  Ülkemizde vesayet ve darbe dönemleri dışında siyaset hiçir zaman bu şekilde ayağa  düşürülmemiştir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin, tek parti döneminde senelerce Türk  demokrasisine açık oy-gizli tasnif utancını yaşattığını kaydederek "Düşünebiliyor  musunuz, bu ülkede yıllarca millet oylarını CHP'lilerden oluşan sandık kurulu  önünde ve jandarma nezaretinde açık olarak kullanmaya zorlanmış, sayımlar da  kapalı kapılar artında gerçekleşmiştir. Gençler bunları biliyor musunuz,  bunlardan haberiniz var mı? Bunlar çok önemli. Bunlar oylamayı açık yaptırdılar,  sayımını gizli. Niye CHP'ye oradan ciddi olarak oy kaydıracaklar." diye konuştu.

MilliyetBu haber 16297 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
1+1=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay