Ordu’da ‘Şehitlik Anıtı’ yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tarihten günümüze Ordulu şehitler için 'Şehitlik Anıtı Projesi' hazırladıklarını, proje ihalesinin de yapıldığını söyledi.

Yorum (0)     Bu haber 86101 kez okundu
19.07.2018 12:12:52

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Parkı’nın olduğu yerde Ordulu şehitler için Anıt Projesi hazırlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, proje ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, "Şehitler Anıtı Projemizin ilk bölümünde şehitlerimizi tasvir eden şehit profilinin yer aldığı bir görüntü, arka bölümünde ise bin 598 şehidimizin isminin yazılacağı bir çalışma ve görsel olacak. Atatürk Anıtı ile Şehitlik Anıtı arasında düz bir zemin olmak kaydıyla aynı zamanda resmi programlarımızın yapılacağı tören alanı, çevre düzenlemesi ve kıyı kenar çizgisi düzenlemesiyle birlikte fiziki bir değişiklik olmadan sert zemin olacak. Bütün resmi tören ve anmalarımız artık burada yapılacak. Projenin hayata geçirilmesiyle şehitlerimizin manevi hatırası bu alanda temsili olarak yaşatılacağı gibi bin 598 şehidimizin manevi şahsiyetine Ordulu hemşerilerimiz Büyükşehir marifetiyle sevgi, saygı ve şükranlarını sunmuş olacak" dedi.

'ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ'

Tarihten günümüze Ordulu şehitler anıtı tamamlandığında hem bir şehitlik anıtı hem de orta ölçekli bir şehir meydanının ortaya çıkacağını da belirten Başkan Yılmaz, “Vatan için şehit düşen 293’ü asker, 72’si polis, 17’si sivil ve bin 217’si de savaş ve isyanlarda yaşamını yitiren bin 598 şehidimizin manevi hatırası bu alanda yaşatılacak. Hayatını kaybeden şehitlerimize ve gazi olan yiğitlerimize minnettarız. Allah mekanlarını cennet eylesin. Ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.

İHABu haber 86101 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
3+3=?
 


 Benzer Haberler

Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016