Karacaören Köyündeki O Görüntülere Soruşturma

Mesudiye İlçemizde 2 yıl önce düzenlenen ve 'silah şovu'na dönüşen şenliğe ait görüntülerin sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlanması üzerine Mesudiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından 6'sı kadın 9 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorum (0)     Bu haber 55399 kez okundu
08.09.2014 09:34:40

Mesudiye İlçemize bağlı Karacaören Köyü'nde 2 yıl önce düzenlenen yaz şenliğinde tabanca ve pompalı av tüfeğiyle kalabalığın ortasında yapılan silah şovu görüntüleri, görenleri dehşete düşürdü. Görüntülerin, sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlanıp büyük tepki çekmesinin ardından Mesudiye Cumhuriyet Savcılığı da harekete geçti. Savcılık şenlikte tabanca ve av tüfeğiyle ateş açan 6'sı kadın 9 kişi hakkında soruşturma başlattı. Görüntülerdeki kişilerin kimlik tespiti için çalışmalara başlandı. 

SİLAHLI KUTLAMANIN SONA ERMESİ İÇİN MESUDİYE DERNEKLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK

1 yıl önce Mesudiye İlçe Kaymakamı olarak göreve başlayan Kaymakam Lütfullah Ün, yaptıkları ön incelemede şenlikte kullanılan tabancaların kurusıkı olduğunu belirlediklerini söyleyerek, "Karacaören'de 2 yıl önceki şenlik görüntüleriyle ilgili Savcılığımızın soruşturması var. Şenlikte kullanılan tabancaların kuru sıkı olduğunu belirledik. Onlarla ilgili kimlik tespiti için soruşturma sürüyor. Burada göreve başladığımda köy yerlerinde şenlik ve düğünlerde kurusıkı tabancayla kutlama yapıldığını öğrendim. Silahlı kutlamanın sona ermesi için Mesudiye dernekleriyle işbirliği yaptık. Geçen yıl şenlikte silahla havaya ateş atan 3 kişi hakkında işlem yapıldı. Bu yılki şenliklerde jandarma görevlendirdik hiç bir olay yaşanmadı ve silahla ilgili kolluk kuvvetlerine herhangi bir kayıtta geçmedi. Benim görevde olduğum süre içinde şuana kadar böyle bir olayda yaşanmadı" dedi.

Kaymakam Lütfullah Ün, önümüzdeki aylarda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte daha etkin kampanya ve çalışma yaparak düğün ve şenliklerde silah kullanılmamasını tamamen bitirmeyi hedeflediklerini de söyledi. Bu haber 55399 kez görütülendi


Etiketler :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.
Ad Soyad
  
Email
  
Yorum
 
3+3=?
 


Yazarlarımız

Oğuz Karaduman
Mesudiye’de Tatil Bir Başka Güzel


21.08.2017

Av.Uğur Tarhan
Eski Hastalıklar, Taze Umutlar


07.07.2017

Serpin Alparslan
Sinema Ve Tiyatrodan Yoksun 7 İlimiz


07.07.2017

Tekin Toklucu
1.MESUDİYE MARATON’U


13.04.2016